top of page
Jak pomoct zvířeti v nesnázích

Na koho se obrátit a jaký postup dodržovat

Pokud naleznete volně žijící zvíře v přírodě zraněné nebo opuštěné, obraťte se na nejbližší záchytnou stanici ve vašem okolí nebo vyhledejte pomoc přes aplikaci

Zvíře v nouzi (dostupné na iOS i Android).

Pokud si opravdu nevíte rady, volejte centrální dispečink Národní sítě záchranných stanic tel.: 774 155 155.

Pokud naleznete psa, kočku či jiného domácího mazlíčka, obraťte se na městskou policii.

Hledáte přechodný nebo stálý domov pro hospodářské zvíře nebo domácí mazlíčky, o jež nemá nikdo zájem a máte problém jim nalézt bezpečné útočiště? Kontaktujte nás, pokusíme se vám, co nejrychleji pomoct. V případě nutnosti urychlené reakce prosím volejte na

tel. číslo 722 018 559, v opačném případě využijte kontaktní formulář nebo e-mail info.statekradosti@gmail.com

Kontaktujte nás
Zvíře v nouzi

Český svaz ochránců přírody

Handicapované zvíře je vždy silně stresované z vlastního zranění či neobvyklé situace, a také z kontaktu s člověkem. Zvíře nepozná, že mu chcete pomoci – bude se bránit! Ve strachu a pocitu ohrožení může způsobit nejen sobě další zranění, ale i svému zachránci.

 

Kontaktujte odborníky ihned, nečekejte, až jak se bude stav zvířete vyvíjet. Bez zkušeností a opakovaného pozorování zvířat vám lehké příznaky zhoršeného stavu uniknou. Odborníci navrhnou další postup, poradí, co a jak máte udělat a vyvarujete se chyb, které mohou mít pro zachráněné zvíře fatální následky.

Najdete-li mládě, pak se přesvědčte, zda naši pomoc skutečně potřebuje, zda je opuštěné.  Když odborníkům popíšete místo, vzhled a projevy mláděte, poradí, jak se zachovat, zda vyčkat a sledovat situaci nebo se podílet na záchranném zákroku.

Zdroj: https://www.zvirevnouzi.cz

QR-Apple-300x300.png
1417098071_zvn-logo-zelene-pruhl-gif.gif
QR-Android-300x300.png

iOS - Aplikace zvíře v nouzi

Android - Aplikace zvíře v nouzi

Hledají domov

Aktuálně - 0

bottom of page